1. Věnujete se pouze aerobním (tedy spíše vytrvalostním) činnostem a pravděpodobně v nesprávné intenzitě i délce zatížení.
Tzn. např. běh, kolo, plavání, různé formy aerobních aktivit ve fitcentrech jako aerobic, spinning, alpinning aj., jsou bezesporu žádoucí a náročné, ale pokud jsou špatně nastaveny, tak budou jen sporadicky účinné vzhledem k očekávaným cílům.
2. Ve Vašem systému pohybových aktivit chybí nebo je zastoupena pouze v nedostatečné míře tzv. anaerobní činnost.
V daném případě myšleno posilování svalstva a to bez ohledu na zvolenou formu. Neznamená to však, že musíte nutně posilovat ve fitku. Prostě zvolte si variantu, která Vám nejvíce vyhovuje, ale posilujte! Samozřejmě správně, abyste nenadělal(a) více škody, jak užitku.
3. Chybí Vám odpovídající regenerace, kompenzace pohybu apod.
Po každém tréninku je nutné poskytnout tělu odpovídající a dostatečně dlouhý odpočinek včetně protahovacích a uvolňovacích cvičení.
4. V neposlední řadě můžete mít špatně nastavenou výživu.
Nebojte se jíst. Po tréninku doplňte sacharidy i bílkoviny. Optimálně 20g bílkovin ku 50 – 100 gramům sacharidů. Určitě nebudete tloustnout, naopak Vaše svaly budou pevné a pružné. Budou spalovat tuk. Dbejte ovšem na správné nastavení Vaší výživy! Správná výživa = 60% úspěchu.
5. Někdy méně znamená více, na to nezapomínejte! Bez adekvátního odpočinku to nepůjde.
Cítíte-li, že Vaše tělo ještě není optimálně připraveno na další zátěž, prodlužte si čas odpočinku. Netrénujte nedostatečně zotavená(ý) a už vůbec ne v nemoci.
--
Autor článku: Mgr. Petr Jež, www.faktorplus.cz, tel. 724033133
2008-2024 © FAKTORPLUS.CZ